З 12 по 14 листопада на одному з майданчиків у місті Запоріжжі відбувся тренінг з питань СОГІ, розрахований на практичних психологів та психологинь.

Залучившись підтримкою Національного Демократичного Інституту (NDI), захід організувала команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед».

Цього разу до участі у тренінгу долучилися психологи та психологині з різних регіонів України – Полтавщини, Львівщини, Херсонщини, Донеччини, Дніпропетровщини, Київщини, Запорізької області та інших.

У теоретичному блоці тренінгу учасники та учасниці розглянули вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, ЛГБТ-людей, стереотипів щодо них, коректної лексики, наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансгендерність.

Теоретична частина заходу доповнювалася практичними завданнями: присутні набули навички консультування ЛГБТ-клієнтів та клієнток від досвідчених психотерапевта фонду та тренерки-психологині. Під їх керівництвом присутні виконали вправи «Моя сексуальність» та «Робота з випадком».

Окрім притаманних для подібних тренінгів способів подачі інформації, організатори також влаштували учасникам та учасницям спілкування з «живими книгами» — людьми з ЛГБТ-спільноти. Цього разу ними стали мати хлопця-гомосексуала, гей та лесбійка. Присутні були так зацікавлені спілкуванням, що продовжили спілкування вже після завершення цього блоку тренінгу.

Додому учасники та учасниці повернулися із новими знаннями та враженнями. Ними вони поділися з усіма у соцмережах:

– Сьогодні вранці я повернулася із Запоріжжя. Туди їздила на тренінг толерантності для психологів, організований Gender Z. Дуже дякую за ці три прекрасних дні організаторам та колегам! Було багато емоцій, інформації, нових знайомств, вражень, супервізії, переосмислення та прийняття. В тому числі самої себе. Вирішила, що маю ресурс і бажання працювати з ЛГБТІК- людьми та їх родинами. Не те, щоб я раніше у своїй роботі не стикалася з такими людьми, але їх ідентифікація не була основним предметом запиту.

Дякую усім, хто робить цей світ кращим та комфортнішим!

Злата (Львів)

– Ці дні були про розуміння і прийняття себе, про здатність приймати інших і побудову відносин. А ще про знайомство з цікавими людьми 🥰

Віталія (Кременчук)