В останні дні літа – з 27 по 29 серпаня – у Запоріжжі пройшла «Школа Толерантності», присвячена питанням сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Цього разу до участі у триденному тренінгу долучилися практикуючі психіатри та психіатрині, психологи та психологині з таких міст як Київ, Рубіжне, Суми, Харків, Чернігів, Житомир, Черкаси, Вінниця, Бердичів, Дніпро, Миколаїв, та власне, Запоріжжя.

Серед заяв претендентів та претенденток було визначено учасників та учасниць, які вказали найбільш переконливу мотивацію своєї участі у «Школі Толерантності».

Організація та проведення тренінгу Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» стали можливими завдяки підтримці Національного демократичного інституту (NDI).

На початку тренінгу учасники та учасниці отримали вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, ЛГБТІ-людей, коректної лексики, наукового погляду на гомо- та бісексуальність, трансґендерність та інтерсексність, тощо.

Серед розглянутих суто професійних питань – медико-психологічні аспекти консультування ЛГБТ-людей, актуальні питання гендерної психіатрії, аналіз змісту УКПМД «Гендерна дисфорія», встановлення діагнозу відповідно до протоколу та етика спілкування з трансгендерними пацієнтами та пацієнтками.

Разом з досвідченим психологом присутні опрацювали декілька кейсів консультування ЛГБТ-людей із реального життя.

Окрім притаманних для подібних заходів способів подачі інформації, організатори також влаштували присутнім спілкування з «живими книгами» — людьми з ЛГБТ+ спільноти. Цього разу ними були трансгендерна жінка, бісексуальний хлопець та дівчина-лезбійка.

Релакс-частина тренінгу також була інформативною – учасники та учасниці «Школи» переглянули тематичну кінострічку.

«Развитие – это всегда движение вперед. Как интерн-психиатр я стараюсь уделять внимание своему развитию каждый день. Спасибо этому тренингу , тренерам и специалистам, которые присутствовали на данном мероприятии», – поділилася своєю думкою про тренінг Анастасія з Харкова.