Наприкінці лютого у Запоріжжі відбувся черговий тренінг «Школи Толерантності», цього разу — на тему СОГІ (сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності).

Учасниками та учасницями тренінгу, що проходив з 19 по 21 лютого, стали соціальні працівники та працівниці, а також спеціалісти та спеціалістки соціо-гуманітарної сфери. До Запоріжжя вони приїхали з різних куточків України: Києва, Харкова, Тернополя, Смілої, Жовтих Вод, Слов’янська, Чернігова, Білгород-Дністровського, Херсона, Миколаєва, Олександрії та села Дубівці.

Тренінг організував Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», залучившись підтримкою Національного демократичного інституту (NDI).

В ході тренінгу під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці розглянули вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансґендерність.

Присутні також навчилися коректно надавати соціальні послуги клієнтам – без стигматизації, та вчасно перенаправляти їх до інших спеціалістів, наприклад, психологів та психологинь.

Учасники та учасниці заходу також мали нагоду поспілкуватися з «живими книгами» – хлопцем-геєм та бісексуальною дівчиною. З огляду на те, що присутні вперше спілкувалися з відкритим геєм та бісексуалкою, вони ставили їм найрізноманітніші питання, як і передбачено форматом «живої бібліотеки».

«Учора був плідний початок! Спочатку ми познайомились та висловили свої очікування, і це було найлегше! Потім розібрали, що таке “coming out”, “outing”… Розібрались та розвіяли багацько міфів, стереотипів щодо ЛГБТ спільноти! А ще продивились цікавий тематичний художній фільм, який нікого не залишив байдужим. І хоч більшість з нас були втомлені після дороги, у тому числі і я, день пройшов швидко, цікаво, продуктивно та інформативно, з нетерпінням чикаємо на початок другого дня…» — поділилився своїми емоціями у соціальних мережах учасник Дмитро.

 

«Школа толерантності. Протягом трьох днів маю можливість долучитися до принципів консультування ЛГБТ, робота з батьками та руйнування міфів та стереотипів щодо ЛГБТ спільноти» — написала учасниця Катерина.