“Наш світ” видав брошуру “Традиційна орієнтація – міфи та факти щодо ЛГБТ”. Вона є не науковим виданням, а популярним викладенням поглядів сучасного західного суспільства, науки та власне ЛГБТ – лесбійок, геїв, бісексуалів і трансґендерів – на питання, пов’язані з сексуальною орієнтацією, ґендерною ідентичністю, повсякденним життям ЛГБТ людей та їх взаємодією з широким суспільством.

Тоді як на Заході останні півсторіччя точилися жваві дискусії навколо ЛГБТ питань, що привертали увагу широкого загалу, примушували людей замислюватися та дошукуватися істини, українське суспільство до останнього часу залишалося осторонь цих подій, покладаючись, здебільшого, лише на усталені стереотипи щодо ЛГБТ та гомофобні упередження. Лише відносно нещодавно, після краху СРСР, початку ознайомлення українців із реаліями сучасного життя розвинених країн, поширення Інтернету тощо, наше суспільство почало потрохи усвідомлювати, що традиційні переконання та домисли не відповідають реальному стану речей у цій сфері.

У цьому виданні зібрано питання, які найчастіше траплялися на очі в Інтернеті або зустрічалися в безпосередньому спілкуванні. Автори відповіли на них, використовуючи як власний досвід життя пересічних українських гомосексуалів, які народилися та виросли ще у радянську добу, так і загальнодоступну в наш час інформацію, котра, однак, не завжди трапляється на очі тому, хто її спеціально не шукає. Через неформальну природу публікації, надається мінімальна кількість посилань на джерела інформації – хто захоче, зможе швидко знайти значно розлогіше та інформативніше викладення зачеплених питань у тому ж Інтернеті. Викладається, здебільшого, власний досвід та добре знайомі проблеми, про які автори знають не з чуток. Твердження ґрунтуються на півтора десятках років роботи серед української ЛГБТ спільноти та постійного ознайомлення з історією та сучасним станом життя ЛГБТ людей по всьому світові.

Брошура може бути цікавою широкому колу читачів, яких певною мірою цікавлять питання щодо ЛГБТ, але не настільки, щоби самостійно шукати відповіді на ці питання у горах спеціальної літератури. Вона може бути корисною для батьків ЛГБТ дітей, самих молодих і необізнаних ЛГБТ, вчителів, викладачів і взагалі найширшого загалу. “Будемо раді, якщо вона стане вам у пригоді” – говорять автори.

Завантажити PDF-версію видання >>>