Завантажити у форматі pdf

Тренінговий модуль на тему гендерної рівності був розроблений Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» у співпраці з досвідченими тренерками з тем прав людини, толерантності, гендерної рівності, недискримінації, а також експертками у сфері журналістики. Публікація передає практичний досвід авторок та відображає їхнє ціннісне ставлення до теми.

Метою публікації є надання методичної допомоги тим, хто планує проводити заняття з гендерної тематики для працівників та працівниць медіасфери.

Модуль може бути корисний як досвідченим тренерам та тренеркам, так і початківцям. Сам тренінг може бути використаний як в готовому вигляді, так і піддаватися змінам відповідно до завдань чи тривалості заняття. Учасниками та учасницями тренінгу можуть бути редакційні колективи, студентство старших курсів відповідної спеціальності, представники та представниці журналістських організацій, блогер(к)и й влогер(к)и – усі ті, хто хоче писати якісні журналістські матеріали, не вживаючи мову ворожнечі, сексистські штампів та дотримуючись журналістської етики.

Завдання тренінгового модулю:

▶ Надати базову інформацію щодо прав людини, дискримінації;
▶ Дати визначення поняттям «гендер», «гендерна рівність», «сексизм», «фемінізм», «мова ворожнечі» тощо;
▶ Розглянути вплив та наслідки гендерних стереотипів, навчити ідентифікувати сексизм у медіа та рекламі;
▶ Актуалізувати тему журналістської етики та професійних стандартів при висвітленні гендерної тематики;
▶ Навчитися формулювати принципи роботи над матеріалами з гендерної тематики;
▶ Актуалізувати найважливіші правила створення якісного медіаконтенту на гендерну тематику.

Цей модуль містить додатки – готові презентації, роздаткові матеріали, аркуші з посиланнями на вебсайти, інформацію для самопідготовки тощо.

Усі додатки можна знайти за лінком https://cutt.ly/ZfVEJxB

Рекомендована кількість учасників та учасниць тренінгу: 20 осіб.

Тривалість: 3 тренінгові дні.