Завантажити у форматі pdf

Тренінговий модуль з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (СОГІ) був розроблений Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» у співпраці з досвідченими тренерками з тем прав людини, толерантності та недискримінації, а також експертками у сфері журналістики. Публікація передає практичний досвід авторок та відображає їхнє ціннісне ставлення до теми.

Метою модулю є надання методичної допомоги тим, хто планує проводити заняття з тем, пов’язаних із СОГІ, у медіасфері.

Модуль може бути корисний як досвідченим тренерам та тренеркам, так і початківцям. Сам тренінг може бути використаний як цілісно, так і частково відповідно до завдань чи тривалості заняття.

Учасниками та учасницями тренінгу можуть бути редакційні колективи, студентство старших курсів відповідної спеціальності, представники та представниці журналістських організацій, блогер(к)и й влогер(к)и – усі ті, хто хоче писати якісні журналістські матеріали з тематики СОГІ, не вживаючи мови ворожнечі та дотримуючись журналістської етики.

Завдання тренінгового модулю:

▶ Надати базову інформацію щодо прав людини, недискримінації;
▶ Дати визначення основним поняттям, які стосуються ЛГБТ-тематики (ЛГБТ – лесбійки, геї, бісексуальні та трансгендерні люди) та моделі сексуальності людини;
▶ Розглянути і розвінчати міфи та стереотипи щодо ЛГБТ-людей;
▶ Актуалізувати тему журналістської етики та професійних стандартів при висвітленні ЛГБТ-тематики;
▶ Навчитися формулювати принципи роботи над матеріалами з тематики СОГІ;
▶ Актуалізувати найважливіші правила створення якісного медіаконтенту на ЛГБТ-тематику.

Цей модуль містить додатки – готові презентації, роздаткові матеріали, аркуші з посиланнями на вебсайти, інформацію для самопідготовки тощо.

Усі додатки можна знайти за лінком http://bit.ly/2VMYjZm.

Рекомендована кількість учасників та учасниць тренінгу: 15-20 осіб.

Тривалість тренінгу: 3 дні.