На три дні – з 14 по 16 квітня – «Школа Толерантності» розташувалася у м. Кропивницькому, що на Кіровоградщині.
Цього разу до участі у тренінгу долучилося студентство та молоді спеціалісти та спеціалістки педагогічних та соціально-психологічних спеціальностей місцевих вишів. З декількох десятків заявок було визначено 18 учасників та учасниць, які найбільш переконливо розповіли про свою мотивацію та зацікавленість у запропонованій темі.
Захід було спільно організовано Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» та Громадською організацією «Мережа ініціативної молоді».
В ході тренінгу під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТІ-людей, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансґендерність.
Так, першого дня учасники заглибилися в права людини та намагалися дати відповідь на питання актуальності питання прав ЛГБТІ-людей в Україні сьогодні, як суспільство впливає на думки та дії індивіда, та як боролися з найпоширенішими стереотипами щодо ЛГБТІ-людей.
Інсайтом другого дня для учасників та учасниць стали поняття «камін-аут», «аутинг», «інтерсекс», «трансгендер», «кроссдресер», тощо. Усі ці поняття вони засвоїли, вивчивши так звану «ґендерну абетку».
Під час провокаційної гри «Ток-шоу», де ведучий ставив за мету збити з пантелику учасників своїм стереотипним мисленням та нетолерантними висловлюваннями, присутні вивчили стадії прийняття гомосексуальної ідентичності та відпрацювали навички толерантної комунікації. Формування навичок супроводу камін-ауту та консультування батьків додали багато нових знань в скарбничку наших учасників.
Під час тренінгу також відбулась екзbстенційна зустріч, простір для взаємодії психолог-клієнт, а також – спілкування з «живими книгами».
По завершенні «Школи Толерантності» найбільш активні її учасниці поділилися власними роздумами із широким загалом, опублікувавши відгуки у соцмережах.
«Очень многое стало на правильные места, терминология, «живая книга», прорабатывание элементов телесно-ориентированной терапии… Вообщем, три дня тренинга на одном дыхании! Спасибо благотворительному фонду «Гендер ЗЕД»!
Анастасія Краузе
«Ми самі повинні стати тими змінами, які хочемо бачити в світі» – це вислів Махатма Ганді. Керуючись цим висловом з посібника Консультування ЛГБТ-підлітків та відвідавши Школу Толерантності з питань СОГІ, я багато зрозуміла і відкрила в собі море ресурсів для подальшого саморозвитку. Тільки ти сама є тим механізмом, який здатний вплинути на розвиток подальших змін, тільки ти і більш ніхто. Дуже, дуже вдячна за такий змістовний, чуттєвий, динамічний і просто ресурсний тренінг громадській організації Gender Z та тренерам Олі Руденко та Олексію Ізотову».
Ліна Ланчуковська
Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»!