З 11 по 13 червня у Запоріжжі проходила «Школа Толерантності з питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності».
Підтримку при організації тренінгу Запорізькому обласному благодійному фонду «Гендер Зед» надало Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина.
До участі у триденному інтенсиві долучилися як вчителі та психологи, так й адміністрація шкіл — директорки та їх заступниці. Вони прибули до козацького краю з Донеччини, Полтавщини, Харківщини, Черкащини, Дніпропетровщини та Запорізької області.
Під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці дізналися вичерпну, науково обґрунтовану інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, ЛГБТІ-людей, коректної лексики, камінг-ауту, актуального наукового погляду на феномени гомо- , бісексуальності та трансґендерності.
Особлива увага присутніх була зосереджена на створенні інклюзивного та безпечного середовища у школах, попередженні булінгу і мобінгу в навчальних закладах. Усі погодилися, що в найбільшій мірі це залежить як раз від вчительського колективу та адміністрації навчального закладу.
Наступною темою тренінгу стали міфи та стереотипи про ЛГБТІ-спільноту, а також їх розвінчання. У цьому педагогам та педагогиням допомогла зустріч з «живими книгами» — трьома пансексуальними людьми.
Також учасники та учасниці «Школи Толерантності» заслухали міні-лекцію «Стадії прийняття гомосексуальної ідентичності», після чого виконали вправи «Моя ідентичність» та «Профілактика емоційного вигорання педагога: «турбота про себе».
— Це вже третя “Школа Толерантності” для вчителів від Гендер Зед. Для нас так важливо було почати працювати саме із цією професійною групою. Камінг-аут дуже помолодів, і зараз підлітки раніше усвідомлюють свою орієнтацію. Та дослідження булінгу серед ЛГБТ-підлітків показують, що тема толерантності до ЛГБТ в школі дуже нагальна. Нас безмежно радує висока цікавість до цього тренінгу, кожного разу ми маємо по 4-5 людей на 1 місце. Ми раді давати потрібні знання та відповідати на хвилюючі питання, — відзначає співробітниця Гендер Зед Тіна Собко.
По завершенні тренінгу усі отримали сертифікати, що підтверджують їх участь у «Школі Толерантності».