23 жовтня Гендер Зед провели прямий ефір з блогеркою та популяризаторкою секс-освіти Асею Сей. Під час трансляції ми говорили з гостею, як покращити своє сексуальне життя. Ось міні-конспект нашої розмови.

Порада 1. Дізнайся як працює твоє тіло

Так-так, ми усі читали це на уроках з анатомії, але кожне тіло унікальне. Інколи здається, що коли займаєшся сексом із людиною своєї статі, то начебто все знайоме та зрозуміле. Але ні, кожен та кожна дуже унікальні. І наші тіла реагують на дотики та різні стимуляції по-різному.

Тому, по-перше, дізнайся як працює твоє тіло. Також дізнайся, які види стимуляції тобі підходять, що треба зробити (погладити, натиснути), щоб тобі було приємно. На допомогу можуть прийти секс-іграшки, щоб якраз зрозуміти, які стимуляції саме для тебе найкращі.

Порада 2. Мастурбуй

Щоб секс із партнером чи партнеркою був якісним, треба почати із сексу із самим з собою.

Шукай, що тобі в собі подобається. Адже поки ти сам(а) не знаєш, що тобі подобається, як твій партнер чи партнерка дізнаються про це? Так, інколи все виходить само собою, але це скоріше вийняток.

Пести себе та дізнавайся, від чого ти можеш отримати оргазм. Це буде твій путівник до насолоди, як під час сексу з самим собою, так і з партнерами.

Мастурбація також допомагає зрозуміти, які у тебе є психологічні бар’єри. Можливо, це страх до задоволення від сексу. Чи нелюбов до власного тіла. Все це стає бар’єрами і під час сексу із іншими людьми.

Порада 3. Говори із партнером чи партнеркою

Взаємодій із партнером. Дізнайтеся тіла один одного, що подобається вам обом. Головне – це говорити словами через рот та пояснювати. Ніхто з нас не володіє телепатією, тож не варто очікувати, що інша людина сама зрозуміє, що тобі не сподобалося чи як треба почати пестити тебе.

Якщо партнер не готовий говорити про інтимні стосунки прямо? Постався з розумінням. Секс – це та взаємодія, де ми максимально вразливі. Тож не дави на людину із розмовами про це. Від примусу краще не стане нікому, а ще це психологічне насильство.

Дивись наш ефір з Асею Сей тут. І слідкуй за наступними прямими трансляціями, де з нашими гостями ми піднімаємо теми секс-освіти, сексуальної орієнтації/гендерної ідентичності, а також гендерної рівності.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.