0c59b35-tailand-podolav-peredachu-vil-vid-materi-do-dytynyТаїланд став першою країною в Азії, якій вдалося повністю зупинити передачу ВІЛ та сифілісу від матері до дитини. Про ці дані повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я, пише Українська правда із посиланням на Російську службу BBC.
Такий результат став можливим завдяки активній кампанії з попередження розповсюдження ВІЛ, яку веде влада Таїланду. Якщо лікарі у різних країнах світу зможуть зупинити передачу вірусу від матері до дитини, з ВІЛ в майбутньому буде покінчено, відзначають експерти ВООЗ. У доповіді ВООЗ йдеться, що у Таїланді рівень наявності у дітей ВІЛ та сифілісом у лоні матері становить 1,91% від загальної кількості всіх випадків.

Згідно зі світовими стандартами організації, цей показник не повинен перевищувати 2%, крім того, позитивних має бути менше 50 на 100 тис. новонароджених.

Кількість ВІЛ-позитивних новонароджених, скоротилася у країні з понад трьох тисяч наприкінці 1990-х років до 86 випадків у 2015 році. Під час попередньої перевірки ВООЗ у Таїланді в 2003 році частка виявлення ВІЛ та сифілісу у лоні матері становила 10,3% від загальної кількості випадків.

Першою країною у світі, яка виконала цей критерій Всесвітньої організації охорони здоров’я, у минулому році стала Куба.

У 2014 році у світі було зареєстровано 220 тисяч випадків ВІЛ у новонароджених. У тому ж році сифіліс став причиною майже 200 тисяч смертей при народженні та ранніх смертей новонароджених. Окрім Таїланду, проблему передачі ВІЛ і сифілісу від матері до дитини вирішила Білорусь. Вірменія вирішила цю проблему стосовно ВІЛ, а Молдова — щодо сифілісу.

“Те, що Таїланд зміг це зробити, є стимулом для інших країн світу, а також для медичної спільноти, тому що зараз вже можна припустити, що світ можна повністю позбавити від ВІЛ”, — заявив агентству AP директор південноазіатських програм ВООЗ Пунам Кетрапал.

Він нагадав, що у минулому рівень поширення ВІЛ в Таїланді був одним з найвищих у регіоні.

Таїланд зміг домогтися таких результатів у тому числі завдяки розвиненій системі допологового догляду — не лише у великих містах, а й в найбідніших селах. Майже всі вагітні у Таїланді проходять обстеження на ВІЛ. 95% ВІЛ-позитивних проходять лікування, що запобігає передачі ВІЛ дитині. Майже всі діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів, отримують антиретровірусні препарати.

Однак сотні тисяч жінок, які приїжджають до Таїланду на заробітки з сусідніх країн, у цій статистиці не враховані і ніякого допологового догляду на території Таїланду не проходять. Як повідомляє з Бангкока кореспондент BBC Силія Хаттон, без лікування матері ймовірність передачі ВІЛ дитині може сягати 45%. Курс лікування знижує цю ймовірність до 1%.

За приблизними підрахунками, у країні близько 2,7 млн робочих-мігрантів. Вони мають дуже обмежений доступ до системи охорони здоров’я, багато хто через мовний бар’єр і проблеми з поліцією неохоче погоджуються на тестування або лікування, повідомляє UNAIDS.

У країні з населенням 60 млн осіб близько 450 тисяч живуть з ВІЛ.