За день до відкриття Олімпійських ігор у Сочі міська рада Копенгагена видала постанову про переіменування центральної площі данської столиці у Райдужну, на честь прапора ЛГБТ-спільноти, передає Радіо Свобода. В інформаційному повідомленні копенгагенської мерії, поширеному в понеділок, йдеться, що прийняття такого рішення символізує рівність людей незалежно від їх сексуальної орієнтації, а також є своєрідним меседжем світовій спільноті.

«У всьому світі ЛГБТ-люди зіштовхуються з проявами дискримінації. У Росії, (яка сьогодні дає старт Олімпійським іграм), ця дискримінація очевидна. І я сподіваюся, що гості та глядачі Олімпіади продемонструють своє неприйняття російських дискримінаційних законів. Або взяти, наприклад, Уганду, де гомосексуалам загрожує довічне ув’язнення. Це абсолютно неприйнятно. Ми хочемо подати сигнал міжнародному співтовариству, що всі люди повинні мати рівні права», – заявив мер Копенгагена з технічних питань і проблем навколишнього середовища Мортен Кабелло.

Градоначальник данської столиці особливо відзначив той факт, що Райдужна площа розташована в безпосередній близькості від мерії та щорічно відвідуватиметься безліччю туристів й жителів Данії.

Данія відома своїм ліберальним ставленням до питань сексу – ще в 1989 році ця країна першою в світі визнала одностатеві союзи (т.зв. «зареєстровані партнерства»). А найпершою в світі офіційно визнаною родиною стали Аксель і Ейгіл Аксгіл, які уклали свій союз в ратуші Копенгагена в присутності заступника мера міста. До моменту вступу в шлюбні відносини Акселю було 74 роки, а Ейгіл – 67, і вони жили разом вже 40 років. Подія викликала великий резонанс у всьому світі і широко висвітлювалася в медіа.

Сьогодні одностатеві пари в Данії мають право укладати шлюб у церкві а також всиновлювати дітей.