Будинок в Угорщині, де на незаконній секс-вечірці затримали депутата Європейського парламенту від партії «Фідес» Йожефа Саєра, прикрасили пам’ятною дошкою. Про це пише Громадське із посиланням на видання Telex.

Меморіальну дошку встановили у суботу, 5 грудня, на трубі водостоку, по якій депутат тікав від поліції. Четверо невідомих зробили дошку, де поруч з обличчям Саєра надрукували припис англійською та угорською мовами:

«Політична кар’єра Йожефа Саєра, євродепутата від «Фідес» і ЄНП, закінчилася тут, коли він намагався втекти від правоохоронців за допомогою цього водостоку після того, як його впіймали на незаконній оргії з використанням екстазі на тлі пандемії COVID-19 у п’ятницю, 27 листопада 2020 року».

Як зазначає видання, дошка вже стала популярною серед жителів міста, багато людей приходили зробити фото з нею. Автори меморіальної дошки заявили, що захотіли знайти трубу водостоку, по якій тікав депутат, одразу ж як почули новину.

«Звідси виникла ідея повісити дошку. Ми всі молоді люди з опозиційними настроями, тому, очевидно, у нас була і сильна політична мотивація», ㅡ зазначив журналістам один з авторів.

Нагадаємо, поліція Брюсселя повідомила про припинення секс-вечірки у квартирі в центрі міста, яка відбувалась 27 листопада. Правоохоронці отримали скаргу на проведення заходу, який порушував умови карантину. За словами поліції, у квартирі вони виявили 25 голих чоловіків, серед них — кількох дипломатів і члена Європейського парламенту. Останній намагався втекти від поліції по водостічній трубі. Пізніше його затримали та знайшли у рюкзаку наркотики.

В офіційній заяві угорський євродепутат підтвердив участь у вечірці, вибачився за порушення карантину, але заявив, що не знає, як у нього опинилися наркотики. Саєр є одним із співзасновників і колишнім віцепрезидентом політичної партії «Фідес», яка нині є владною в Угорщині. Її очолює нинішній угорський прем’єр Віктор Орбан.

«Фідес» протягом останніх років заявляла про низку кроків щодо утисків прав ЛГБТ в Угорщині, зокрема заборони змінювати стать у документах для трансгендерних людей, а також закріплення в конституції визначальної ролі «християнських цінностей».

Бельгійські ЗМІ, які повідомляли про секс-вечірку за участі Саєра, зауважили той факт, що представника партії, яка виступає проти прав ЛГБТ, заскочили із понад двома десятками роздягнених чоловіків. Крім того, сам Саєр був співавтором поправки до конституції Угорщини, яка додала туди положення: «Угорщина захищає інститут шлюбу як союз чоловіка та жінки».

59-річний Саєр офіційно одружений із Тундою Хандо, судді Конституційного суду Угорщини. Пара виховує доньку Фанні.