2 грудня в одному з парків Пернамбуку в Бразилії відкрили скульптуру вагіни авторства сучасної мисткині Джуліани Нотарі, пише Wonderzine із посиланням на The Guardian.

Скульптура під назвою «Діва» сягає 33 метрів. Її головна мета – привернути увагу суспільства до проблем гендерної рівності «у фалоцентричному й антропоцентричному західному суспільстві».

Як зазначила мисткиня у своєму Facebook, гендерні питання стають дедалі актуальнішими у світі. Тому зміна ставлення до міжлюдських стосунків допоможе довше жити на планеті й рухатись у сторону рівноправного суспільства.

 

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Допис, поширений Juliana Notari (@juliana_notari)

Попри соціальний меседж скульптуру розкритикували прихильники чинного президента Бразилії Жаїра Болсонару. Деякі з них кепкували зі скульптури, а інші зневажливо прокоментували її відкриття у своїх соцмережах. Також деякі містяни висловлювали невдоволення в коментарях під постом авторки Джуліани Нотарі у Facebook.

Водночас були й ті, хто висловив захоплення скульптурою й наголосив на її актуальності. Наприклад, карикатуристка Лаерта Коутінью написала у своєму Twitter, що робота змушує замислитися, а бразильський кінорежисер Клебер Мендонса Фільо зазначив, що така бурхлива реакція – це успіх.