Уродженка Чечні Аминат Лорсанова заявила, що піддавалася в Грозному насильству з боку родичів, які боролися з її гомосексуальністью. Про це пише Meduza із посиланням на Кавказький вузол.

За словами дівчини, родичі запросили до неї фахівця з «вигнання джинів». Він бив її палицею, читаючи Коран, а родичі пов’язували її і силоміць вводили в організм транквілізатори.

У квітні 2019 року Амінаті вдалося виїхати з Чечні, тепер вона домагається від СК кримінального переслідування своїх родичів.

Практика «вигнання джинів» з представників та представниць ЛГБТ-спільноти поширена не лише у Чечні, але й у чеченських сім’ях, які проживають за межами республіки, — розповіла кореспонденту Кавказького вузла член Російської ЛГБТ-мережі Вероніка Лапіна. — Якщо поведінка людини не відповідає неотрадіціоналістскій моралі, повсюдно насаджуваної в Чечні, то оголошується, що такою людиною заволоділи джини. Вигнання джинів в Чечні застосовується не тільки в формі альтернативної медицини, а й через квазімедіцінскіе центри — такі, як Клініка прикордонних станів.

Питання переслідування ЛГБТ-людей в Чечні вперше привернуло широку увагу громадськості у 2017 році після публікацій у Новій Газеті про те, що в регіоні масово затримують чоловіків за підозрою в гомосексуальності, а потім піддають тортурам в секретних в’язницях.

Влада Чечні заперечують переслідування геїв і існування секретних в’язниць.