Новий президент Чилі, лівий 35-річний політик Ґабріель Борич сформував «прогресивний» кабінет, у якому більшість посад обіймуть жінки. Він складе присягу 11 березня. Про це повідомляє НВ.

Борич стане наймолодшим в історії країни президентом, а до уряду потраплять щонайменше шестеро міністрів у віці до 40 років. Загалом кабінет складатиметься з 24 міністрів, десять із яких — жінки. Зокрема, міністеркою оборони буде Майя Фернандес — онука колишнього президента Чилі Сальвадора Альєнде, якого скинули під час військового перевороту в 1973 році.

Окрім того, в кабінеті вперше в історії країни з’являться двоє представників ЛГБТ-спільноти. Міністерство спорту очолить відкрита лесбійка, колишня футболістка національної збірної Александра Бернадо, а Міністерство освіти — відкритий гей, професор Антоніо Авіла.

Ґабріель Борич став наймолодшим президентом в історії Чилі та першим ультралівим головою держави за останні 30 років. Він переміг у другому турі виборів, що відбувся 19 грудня, отримавши майже 56 % голосів виборців й випередивши ультраправого консерватора Хосе Антоніо Каста. Колишньому президенту Чилі Себастьяну Піньєрі нижня палата чилійського Конгресу оголосила імпічмент у листопаді 2021 року через розслідування Pandora Papers.