Легалізація одностатевих шлюбів в Швеції і Данії сприяла зниженню числа самогубств серед представників та представниць ЛГБТ-спільноти. Їх кількість з 2003 по 2016 рік скоротилася на 46% в порівнянні з 1989-2002 рр. До такого висновку прийшли фахівці та фахівчині з Данського дослідницького інституту щодо попередження суїцидів і з університету Стокгольма. За цей час на 28% скоротилася також кількість самогубств і серед гетеросексуалів/ок, повідомляє euronews.

Як вважають вчені, зниженню кількості суїцидів сприяло поступове зникнення стигми навколо представників/ць ЛГБТ-спільноти, що стало наслідком прийняття закону про легалізацію одностатевих шлюбів.

Проте, як пишуть автори дослідження, ЛГБТ-люди, як і раніше частіше виявляються в зоні ризику: число самогубств серед них в два рази більше, ніж серед цисґендерних гетеросексуалів. Більш того, як показують раніше проведені дослідження, ймовірність самогубства серед молодих представників/ць ЛГБТ-спільноти в три рази вище, ніж серед їхніх ровесників/ць гетеросексуальної орієнтації.

Також, згідно з дослідженнями, хоча скандинавські країни вважаються лідерами в тому, що стосується захисту прав ЛГБТ-громадян/ок, майже третина датчан вважають, що секс між двома чоловіками – це неправильно з моральної точки зору.

У 1989 році Данія стала першою в світі країною, де були дозволені одностатеві цивільні союзи. У Швеції вони були легалізовані через шість років. У 2009 році в Швеції був прийнятий закон, що дозволяє одностатеві шлюби, в Данії аналогічний документ був схвалений в 2012.

Всього одностатеві шлюби дозволені в 27 країнах світу, в тому числі в 16 європейських. Останньою державою, що легалізували гомосексуальні шлюби, став Еквадор.