У крові двох мешканців Бостону, які вилікувалися від ВІЛ шляхом трансплантації кісткового мозку, знову знайшли вірус імунодефіциту, повідомляє Fox News.

Група вчених під керівництвом доктора Тімоті Генріха, фахівця з інфекційних захворювань у бостонському жіночому госпіталі The Brigham, повідомило про невтішні висновки свого експерименту цієї п’ятниці на конференції з проблем лікування ВІЛ у Флориді.

“Це говорить про те, що ми повинні дивитися глибше, або ми повинні дивитися в інших тканинах: печінці, кишечнику та мозоку”, – сказав Тімоті Генріх. – “Це все потенційні джерела, але дуже важко отримати тканини з них, тому ми не робимо цього сьогодні”.

Як повідомляється, обидва пацієнта перенесли трансплантацію кісткового мозку для боротьби з лімфомою – і відтоді припинили приймати дорогі коктейль з ліків, який стримують розповсюдження ВІЛ в організмі.

В одному з випадків вірус знову з’явився через 12 тижнів після припинення терапії. У іншого чоловіка вірус повторно виявлено через 32 тижні.

“Це, безумовно, багато говорить нам про наполегливість, з якою ми повинні працювати, для того щоб пацієнти домогтися повної ремісії”, – сказала Кетрін Лузуріага, професорка молекулярної медицини та педіатрії медичної школі Університету Массачусетсу.

Тільки одна людина у світі, як сьогодні вважають, була вилікувана від ВІЛ. 2009 року німецькі лікарі заявили, що нібито вони по дотичній вилікувати американця після того як він вдався до пересадки кісткового мозку аби побороти лейкемію.