У місті Тіюа-ле-Марш’єнн, яке знаходиться на півночі Франції, меркинею обрали 55-річну трансгендерну жінку Марі Ко. За неї проголосували 14 з 15 депутатів/ок. Про це повідомляється на сайті місцевої газети La Voix du Nord, пише Wonderzine.

«Я дуже пишаюся тим, що ви вибрали мене. Ви також маєте визнати, що на початку це не здавалося очевидним рішенням», – сказала Марі Ко на одному із засідань. Вона також пообіцяла спрямовувати свою енергію на покращення умов життя містян та містянок.

Одна із засновниць Національної трансгендерної асоціації (ANT) Стефані Ніко повідомила, що Марі Ко стала першою трансгендерною людиною, яку обрали меркинею у Франції. Вона також сказала, що когось із трансгендерних людей і раніше могли обирати на керівні посади, але про це не повідомлялося публічно, йдеться на сайті Міжнародного французького радіо з посиланням на AFP.

«Люди мене обрали не тому, що я трансгендерна, вони обрали мою програму. Ось, що цікаво: коли такі речі стають нормальними, на тебе вже не показують пальцем», – заявила Марі Ко.