Днями відкрита лесбійка Клаудія Лопес Ернандес, обрана керівницею Боготи, була приведена до присяги. “Ласкаво просимо в 21 століття!” – написала вона в Твіттері після того, як вимовила слова присяги в якості градоначальниці столиці і найбільшого міста Колумбії.

Наше завдання — зруйнувати невидимі кордони. Ми ті ж колумбійці, де б ми не жили — в центрі або на околиці. Давайте об’єднаємо свої сили і зруйнуємо невидимі кордони всередині нашої країни і кордони в наших серцях. Ми — однакові! — заявила 49-річна Клаудія Лопес Ернандес, наводить її слова LGBTQNATION.

Клаудія Лопес Ернандес здобула впевнену перемогу на виборах 27 жовтня 2019 року з гаслами за поліпшення державного утворення, підтримки інфраструктури та боротьби з корупцією в найбільшому місті Колумбії. Її політична кар’єра почалася в 1990-х роках, вона також працювала в ООН і отримала ступінь магістерки в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

У грудні 2019 року Клаудія Лопес Ернандес уклала шлюб зі своєю багаторічною партнеркою Анжелікою Лосано, теж відомою політикинею.