Конституційний суд Колумбії дозволив одностатевим парам всиновлювати дітей.

Про це пише Еспресо.TV з посиланням на ВВС.

Обговорення відповідної резолюції, які в країні вже називають історичною, тривало в суді кілька годин. На підтримку документа виступили шість членів суду, двоє проголосували проти.

– Сексуальна орієнтація або стать людини не можуть свідчити про відсутність моральної, фізичної або психологічної придатності всиновлювати дітей, – заявила голова Конституційного суду Марія Вікторія Калле Корреа.

На думку голови суду, виключення гей-пар зі списку можливих батьків обмежує право дітей на проживання в сім’ї.

Як повідомили в колумбійському Інституті сімейного благополуччя, це рішення не змінить самого процесу усиновлення, оскільки інститут, незалежно від статі заявників, продовжив свою стандартну практику, за якої придатність людей до усиновлення визначається за допомогою семінарів, зустрічей та відвідувань майбутніх батьків.

До 1981 року гомосексуальність в Колумбії вважалася кримінальним злочином. У 2013 році Конгрес відхилив пропозицію повністю легалізувати одностатеві шлюби, а рік потому гей-парам дозволили усиновляти дітей, але за умови, що один з членів пари є біологічним батьком дитини. Нове рішення суду знімає це обмеження.

ЛГБТ-активісти вітали рішення суду, однак противники резолюції пообіцяли подати апеляцію.