Перший у світі музей, присвячений вагіні та вульві, з’явиться у Великій Британій. Раніше він був пересувним, але тепер відкриє свої двері на постійній основі, розповідає видання Pink News.

Перша виставка буде називатися «Міфи про вагіну і як з ними боротися» і досліджуватиме стереотипи щодо жіночої анатомії. Серед інших цілей музею – стирання стигми щодо жіночого тіла, дискусія про неоднозначність цисгендерності та гетеронормативності, а також презентація майданчику для обговорення тем фемінізму, жіночих прав, ЛГБТІ.

«Чим більше ми вітаємо всі вагіни, їхню красу та задоволення, тим більше бодіпозитиву та безпеки тіла ми отримуємо. Я підтримую створення цього музею, тому що вагіна кожного і кожної заслуговує бути на п’єдесталі», – відзначила трансгендерна активістка Джуно Роше.

Директорка музею Флоренс Шехтер заявила, що її заклад – відповідь на аналогічний Музей пенісу в Ісландії: «Є частини тіла, які треба вітати. Музей – це чудовий спосіб розповсюдити інформацію, що у вагіні немає нічого ганебного або образливого».

Музей відкриється у середині листопада. Він розташується біля Камден-маркет – одного з найвідоміших ринків Лондону.