2 травня представники МВС та Національної поліції України, які займаються питаннями забезпечення прав людини та дотримання гендерної рівності, зустрілися з делегацією на чолі з Незалежним експертом Ради ООН з прав людини з питань захисту від насильства та дискримінації на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності Віктором Мадрігаль-Борлозом. Про це повідомляється на офіційному сайті МВС України.

Метою візиту делегації ООН до МВС було обговорення проблем, які стоять перед ЛГБТ-спільнотою, ролі МВС у подоланні насильства та дискримінації за ознакою гендерної ідентичності, а також питання розслідування злочинів на ґрунті ненависті та забезпечення права на мирний протест.

Представників делегації Ради ООН з прав людини з питань захисту від насильства та дискримінації на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності цікавило залучення представників ЛГБТ-спільноти до обговорень певних питань щодо масових зібрань, випадків та природи правопорушень, що були вчинені відносно ЛГБТ, а також питання реалізації МВС компоненту Національного плану дій у сфері прав людини на 2015-2020 роки, пов’язаного із сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю.

Представники Національної поліції висловили запевнення щодо вжиття всіх необхідних заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку з метою проведення на належному рівні акцій та маршів, що плануються найближчим часом у різних регіонах України. Було наголошено, що існує механізм налагодження діалогу щодо визначення місць та дат проведення масових акцій, а також відбувається обговорення проблемних питань спільно за участю ЛГБТ-спільноти, МВС та Національної поліції. Зокрема, підкреслено необхідність зосередження більшої уваги на превентивних заходах. Також членам іноземної делегації було повідомлено про розроблення лекційного курсу та методичних рекомендацій щодо роз’яснення проблематики у цій сфері.

На завершення представники МВС підкреслили, що лише спільними діями та взаємним бажанням всіх причетних сторін можливо протистояти провокаціям та дестабілізаційним ситуаціям у суспільстві.