Парламент Німеччини заборонив використовувати «конверсійну терапію» щодо неповнолітніх, щоб змінити чи придушити їхню сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.

Про це повідомляє DW, пише Громадське.

Згідно з новим законом, у Німеччині забороняється рекламувати та пропонувати дітям до 18 років змінити їхню сексуальну орієнтацію. За порушення закону загрожуватиме штраф до 30 тисяч євро або один рік позбавлення волі.

Також, відповідно до закону, неповнолітнім не дозволяють брати участь у медичних втручаннях для зміни власної сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності. Батьків та опікунів також можуть покарати за змушування своїх дітей проходити «терапію».

«Гомосексуальність — не хвороба. Тому термін «терапія» вводить в оману», — заявив німецький міністр охорони здоров’я Єнс Шпан, який також є відкритим геєм. Зокрема під час «конверсійної терапії» можуть використовувати гіпноз чи ураження електричним струмом.

Міністр додав, що більшість людей, які проходять через цю «терапію» — неповнолітні, тому вони повинні мати підстави для захисту своїх прав у суді.

Новий закон повністю не забороняє використання такої практики. Так, «Партія Зелених» та «Партія Лівих» вимагають підвищити вік, до якого забороняють використовувати таку «терапію», до 26-27 років. Втім, закон передбачає покарання, якщо дорослий погодився на «терапію» після того, як його обдурили, примусили та погрожували.