Окружний суддя США в Південній Кароліні скасував закон, згідно з яким у школах штату заборонялося обговорення теми ЛГБТ на уроках статевого виховання. Про це 12 березня повідомив RTVi із посиланням на телеканал NBC.

Закон, який прийняли в 1988 році, забороняв вчителям державних шкіл обговорювати гомосексуальні відносини. Виняток робився тільки для обговорення захворювань, що передаються статевим шляхом. Вчителям, які вирішили включити ЛГБТ-теми в свою навчальну програму або відповісти на питання учня по цій темі, могло загрожувати тюремне ув’язнення.

Два тижні тому правозахисні та ЛГБТ-організації, а також члени Союзу гендеру та сексуальності однієї зі шкіл мистецтв штату подали позов до суду Колорадо. Вони зажадали скасувати заборону на обговорення ЛГБТ-питань у школах. Відповідачем була названа глава департаменту освіти Колорадо Моллі Спірман.

Суддя постановив, що даний закон порушує Конституцію. «Сьогоднішній день подарував мені надію, що штати, в яких є подібні закони, зрозуміють, що дискримінація ЛГБТ-учнів не відповідає Конституції», – сказала юристка Джулія Віленська.

Південна Кароліна вважалася одним зі штатів, в яких діла так звана “заборона на пропаганду гомосексуальності в школах”. Схожі заборони продовжують діяти в Техасі, Оклахомі, Міссісіпі, Луїзіані і Алабамі. Наприклад, статути Алабами і Техасу зобов’язують роз’яснювати дітям, що «гомосексуальна поведінка – кримінальний злочин», а вчителі в школах зобов’язані попереджати дітей, що гомосексуальність не є «прийнятним для широкої публіки способом життя».

До 2019 року в школах Аризони були заборонені рекламні зображення, що показували гомосексуальні відносини як «позитивний альтернативний спосіб життя». Крім того, не можна було розповідати, що є «безпечні методи одностатевого сексу». У штаті Юта до 2017 року під забороною перебувало будь-яке обговорення гомосексуальності в школі.