Міністерство юстиції Польщі представило план підтримки жінок, які будуть змушені народжувати плоди з вадами розвитку після заборони абортів. У плані – створити «кімнати для сліз», де б жінки мали «шанс заплакати», передає Wonderzine.

Законопроєкт був запропонований партією «Єдина Польща», яка є членом коаліції разом із правлячою партією «Закон і справедливість».

Законопроєкт передбачає створення госпісів для підтримки матерів, які народжуватимуть плід із вадами розвитку. Водночас речниця міністерства юстицій Польщі Агнешка Боровська, пояснила в інтерв’ю місцевому телеканалу, що в госпісах жінкам пропонуватимуть спеціальний догляд і допомогу, включаючи психологічне лікування, поради, що робити далі, й «окрему кімнату, щоб заплакати».

Її слова відразу розкритикували як активістки/ти, так і представниці/ки опозиції.

«Я хотіла б, щоб польська держава зробила все, щоб жінкам не доводилося плакати», – написала у своєму Twitter журналістка Рената Грохал.

Наразі партія «Закон і справедливість» ніяк не відреагувала на пропозицію колег з коаліції.

Нагадаємо, 28 січня в Польщі набув чинності закон про заборону абортів. Тепер аборти дозволені лише в разі зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері, що становить лише приблизно 2% офіційних причин абортів за останні роки.