У Польщі починається суд над трьома правозахисницями та ЛГБТ-активістками. Жінок звинувачують в образі почуттів католиків, їм загрожує до двох років в’язниці. Про це пише ВВС Україна.

Обвинувачені — Ельжбета, Анна та Йоанна. Їхні прізвища офіційно не називають, але в повідомленнях ЗМІ одна з них фігурує як 53-річна Ельжбета Подлєсна. Інцидент, що став предметом судового розгляду, стався 29 квітня 2019 року. Активістки розмістили на стінах, тротуарах, пересувних туалетах, сміттєвих урнах і дорожніх знаках біля костелу в Плоцьку постери із зображенням Ченстоховської Божої Матері з веселкою замість німба.

Жінки стверджують, що таким чином вони відповіли на раніше встановлену поруч з храмом інсталяцію, що називала гомосексуальну орієнтацію одним зі смертних гріхів. Після того як випадок набув розголосу, аналогічні зображення стали з’являтися і в інших містах, в тому числі у Варшаві.

Шановану ікону Ченстоховської Божої Матері, як вважають, написав євангеліст Лука. Це головна святиня польських католиків. Через темний лик вона відома також як “Чорна Мадонна”. “Веселкова Мадонна” натомість викликала обурення вірян і консервативних політиків.

Казки про свободу і “толерантність” нікому не дають права ображати почуття вірян“, — написав тоді в Twitter міністр внутрішніх справ Польщі Йоахім Бруджинський

Слідство завершили в липні минулого року. Початок процесу планували на листопад, але відклали.