У Росії один із лідерів ЛГБТ-спільноти Микола Алексєєв заявив, що хоче звільнити Санкт-Петербург від міського депутата Віталія Мілонова, відомого своєю гомофобською позицією, ставши його колегою. Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Твердо вирішив звільнити велике місто Санкт-Петербург від Віталія Мілонова раз і назавжди. У 2016 році буду балотуватися до Законодавчих зборів Санкт-Петербурга по округу Мілонова. І ми виграємо!», – написав ЛГБТ-активіст Алексєєв у своєму Instagram.

У вівторок, 20 січня, стало відомо, що Віталій Мілонов планує розробити законопроект, який унеможливить реєстрацію товариств гомосексуалів. Таким чином Мілонов відреагував на нещодавню заяву уповноваженого з прав дитини при президенту Росії Павла Астахова. Той заявив, що гомосексуальна пара може узаконити у Росії свої відносини, створивши товариство, представники якого матимуть спільне майно і зможуть вести спільне господарство. І, за словами Астахова, юридично таке товариство не буде вважатися сім’єю і не зможе всиновлювати дітей.

37-річний Микола Алексєєв раніше виграв у Європейському суді з прав людини справу щодо зоборони російської влади проводити гей-паради з 2006 по 2008 роки. Однак, навіть рішення суду не принесло зиску, – акції ЛГБТ-спільноти у Росії продовжуть розганяти.