У Росії вже почали побоюватися поведінки ЛГБТ-уболівальників під час ЧС-2018, пише Главком.

Загальна рівність незалежно від сексуальної орієнтації – офіційно заявлений ФІФА принцип Чемпіонату світу з футболу у Росії. Це прописано в офіційних документах, опублікованих на сайті турніру.

У Росії вже стурбовані таким фактом. Зокрема, сайт Sports.ru пише, що «для Росії це – неоднозначний момент через закон про заборону гей-пропаганди, який діє з 2013 року».

«Чемпіонат світу з футболу FIFA 2018 покликаний стати максимально комфортним і гостинним для всіх гостей та учасників турніру», – заявили у прес-службі оргкомітету.

«Прояв агресії на стадіонах неприпустимий у жодному вигляді, незалежно від причин – будь то сексуальна орієнтація, віросповідання, належність до тієї чи іншої культури або щось ще. Оргкомітет спільно з FIFA роблять все, щоб забезпечити безпечне та комфортне перебування для всіх на стадіонах під час матчів Чемпіонату світу. При виникненні будь-яких агресивних дій, негайно будуть застосовані заходи відповідно до затверджених процедур та законодавства РФ», – додали там же.

Також джерело зазначило, що у Росії ЛГБТ-парам буде дозволено цілуватися й обніматися, але у загальноприйнятих нормах.

Пам’ятку для ЛГБТ-уболівальників розробляє організація FARE, яка активно співпрацює з ФІФА.

«FARE займається двома речами. Перша – протидія дискримінації у професійному футболі. Під дискримінацією ми розуміємо расизм, сексизм, гомофобію й образи вболівальників з інвалідністю. Друге – просування прав вразливих груп за допомогою футболу як інструменту», – пояснив координатор організації у Східній Європі Павло Клименко.

«Приклад – міжнаціональні змішані турніри, коли біженцям і мігрантам за допомогою футболу легше інтегруватися у суспільство. ЛГБТ-вболівальники – одна з уразливих груп, з якими ми працюємо. ЛГБТ-уболівальників дуже багато – як на Заході, так і в Росії, просто у Росії вони не можуть відкрито говорити про свою сексуальність», – додав він.