Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно співробітників відділу соцзахисту, які допустили усиновлення дітей гомосексуальної парою. За даними керівника правозахисної групи «Агора» Павла Чикова, це перший подібний випадок – повідомляє France24.

Справу порушено за статтею про халатність – неналежне виконання обов’язків по здійсненню контролю за умовами життя і виховання усиновлених дітей «через несумлінне ставлення до служби, що спричинило істотне порушення прав і законних інтересів громадян, а також охоронюваних законом інтересів держави», – йдеться в повідомленні СКР.

Фігурантами справи стали посадові особи відділу соцзахисту населення району. За версією слідства, вони «знали про стан справ» в сім’ї, де двоє чоловіків з 2010 року виховували двох хлопчиків, але «нічого не зробили для захисту дітей від шкідливої ​​для них інформації».

Один з чоловіків, як вважає слідство, «пропагує нетрадиційні стосунки, формуючи у дітей спотворені уявлення про сімейні цінності, завдаючи шкоди їх здоров’ю, моральному та духовному розвитку».

Джерело газети стверджує, що чоловіки уклали шлюб в Європі і виховували ще одну дитину – 14-річного хлопчика. Дітей, за словами співрозмовника видання, всиновлював один з чоловіків, який не розповідав органам опіки про своє особисте життя.