З кожним новим тренінгом «Школа Толерантності» набуває все більшої популярності. Саме тому команда «Гендер Зед» намагається зробити її ближчою для всіх майбутніх учасників та учасниць.

Нещодавно дві «Школи Толерантності», спільною темою яких була сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність, пройшли у Харкові та Кропивницькому.

Харківська «Школа» відбулася з 2 по 4 липня та об’єднала психологів та психологинь, соціальних педагогів, робітників та робітниць. 18 учасників та учасниць прибули на тренінг як з Харкова та області, а так само й з інших міст України – Києва, Дніпра та Бердянська.

Організаторами заходу виступали команда «Гендер Зед» спільно з Центром психологічного розвитку «Разом».

Під керівництвом досвідчених тренерок та тренерів, у теоретичному блоці програми тренінгу учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (СОГІ), феномену гомосексуальності та трансгендерності. Окремим питанням у цій частині навчання було вживання коректної лексики стосовно вищезгаданих груп людей, що неодмінно знадобиться у практичній діяльності учасників та учасниць «Школи».

У доповнення до теоретичної частини, присутні також виконали низку практичних завдань, під час чого оволоділи навичками консультування ЛГБТ людей.

Особливістю харківської «Школи» стали відвідини ПрайдХабу – коворкінг-центру, що позиціонується дружнім до ЛГБТ-спільноти. Тут учасники та учасниці поспілкувалися із «живими книгами» – геєм та лесбійкою, яка є активісткою ЛГБТ-руху Харкова та України загалом. Третього дня на присутніх очікувала ще одна «жива книга» – на цей раз це була мати гея.

«Школа Толерантності» у Кропивницькому, що проходила з 6 по 8 липня, об’єднала ідеями рівності журналістів та журналісток – як практикуючих, так й тих, хто ще навчається у виші.

У тандемі з «Гендер Зед» до організації та проведення тренінгу долучився кіровоградський «Прес-клуб реформ».

Окрім базової інформації про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, учасники та учасниці тренінгу отримали практичні поради з написання матеріалів про ЛГБТ-людей, що є актуальним у світлі проведення КиївПрайду та непрофесійної подачі інформації деякими ЗМІ, яка все ще має місце.

Несподіванкою для учасників та учасниць «Школи» у Кропивницькому стало те, що «живою книгою» виступив один з учасників заходу – хлопець-гей.

Ось як учасники та учасниці відгукнулися у соцмережах про «Школу Толерантності»:

«Позаду тренінг «Школа толерантності з питань СОГІ» в Харкові. 
Величезна подяка за організацію тренінгу 
Gender ZРАЗОМ Центр психологического развития! Все було на високому рівні!
Хочу подякувати 
Anna Sharyhina та організації TERGO за зустріч у форматі «Жива книга»!» – пише Марина Лисенко.

«Щиро дякуємо всім участь, активність, позитив, конструктив – за радість спілкування і ваші інсайти, за емоції і знаннями, якими ви ділилися!

Від імені Прес-клубу реформ щиро дякуємо «Гендер Зед» за те, що обрали нас партнерами у рамках цього проекту і донорам – за те, що дали можливість втілити давно омріяні тренінги на Кіровоградщині!» – відгукується одна з тренерок Вікторія Талашкевич.