Мешканця американського штату Айова Адольфо Мартінеса суд присяжних засудив більш ніж до 16 років в’язниці через те, що він публічно знищив веселковий прапор і не визнав своєї провини у злочині на ґрунті ненависті. Обтяжуючим фактором при постановленні вироку стало те, що чоловік раніше вже був судимим, повідомляється у матеріалі NBC.

Повідомляється, що чоловік вкрав ЛГБТ-стяг з будівлі Об’єднаної церкви Христа Еймса, а потім спалив його. За його словами, він зробив це, тому що виступає проти гомосексуальності.

Кортні Рейес, виконавча директорка загальнонаціональної адвокаційної групи ЛГБТ One Iowa, сказала, що, хоча її організація цінує серйозність, з якою був пов’язаний цей упереджений інцидент, “ми будемо продовжувати прагнути до створення системи правосуддя, яка цінує виправлення, а не покарання, і допомагає таким людям, як Адольфо”.

Злочини на ґрунті ненависті проти спільноти ЛГБТ — серйозне питання, оскільки вони завдають виразної емоційної шкоди їх жертвам і вселяють страх у співтовариства, на які вони націлені, — сказала Рейес у коментарі для NBC News. — Тим не менше, справжня справедливість завжди повинна прагнути до реабілітації, примирення і зцілення громад. Важко уявити, як 16-річний тюремний термін досягає будь-якої з цих цілей.