У США жінка вперше вилікувалася від ВІЛ-інфекції після пересадки стовбурових клітин. Попередні випадки одужання спостерігалися лише в чоловіків. Про це пише сайт Wonderzine.

У 2013 році в пацієнтки, ім’я якої не називається, діагностували ВІЛ. Згодом у 2017-му жінка захворіла на лейкемію. У тому ж році їй провели трансплантацію стовбурових клітин із пуповинної крові донора/ у крові була мутація, стійка до ВІЛ. Також жінка отримала кров від близького родича для забезпечення тимчасового імунітету, допоки клітини пуповинної крові не стали домінувальними, для цього необхідно шість тижнів.

Через три роки після трансплантації жінка перестала приймати антиретровірусну терапію, а ще через 14 місяців вірус уже не виявлявся в організмі. Жінка стала третьою людиною у світі, яка вилікувалася від ВІЛ за допомогою терапії після двох чоловіків, яким пересадили кістковий мозок.

Лікарі вважають, що новий метод допоможе лікувати ВІЛ-інфікованих у майбутньому. У пуповинній крові міститься кілька стовбурових клітин, які потенційно можуть бути зібрані та використані в лікуванні деяких хвороб в інших людей. Однак такий вид лікування підходить обмеженій кількості людей через високі ризики: трансплантація стовбурових клітин у 20% випадків може призвести до смерті та серйозних проблем зі здоров’ям.