Як відомо, презерватив є найбільш доступним та, водночас, надійним засобом безпеки. Втім, багато людей досі вважають, що кондоми під час сексу використовувати не обов’язково. Аби розвіяти міфи та пояснити важливість захисту, в Запоріжжі провели креативну акцію. Її спільно організували благодійні організації міста — включно із Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед».

В розпал дня на майдані Університетському з’явилась людина у костюмі презерватива. Вона освідчувалася у коханні людям незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. А щоб довести серйозність почуттів, величезний презерватив дарував усім кондоми та розповідав корисну інформацію. Зокрема, люди дізналися, що «алергія на презерватив» майже ніколи не зустрічається, тому це не може бути відмовкою від захищеного сексу. А ще якісні кондоми не впливають на відчуття – як у чоловіків, так і у жінок. Треба лише підібрати правильний розмір і тримати презерватив у куртці або сумці – адже у джинсах він може пошкодитися.

Під час нашого інтерв’ю величезний презерватив попросив називати себе Містером Кондом’є. І зізнався, що дуже хотів привернути увагу людей до себе:

— Існує стереотип, що про захист має дбати лише чоловік. Але про це мають пам’ятати усі – якщо вас двоє, троє, ба навіть більше. Також багато людей навіть не звертають увагу на інструкцію. Але я вас навчу. Треба обережно витягнути презерватив, стиснути кінчик, одягти його під час бойової готовності та,  нарешті, — насолоджуватися!

В свою чергу, у «Гендер Зед» заявили, що розраховували, перш за все, нагадати про захищений секс студентству. Директор фонду Ростислав Мілевський зазначив:

— Молодь має пам’ятати, що купити презерватив можна в кожній аптеці. Це найкращий спосіб попередити небажані наслідки. І, звісно, варто не забувати регулярно проходити тест на ВІЛ!

Нагадаємо, у всьому світі День презерватива відзначається 13 лютого. У 2009 році це свято започаткувала організація AIDS Healthcare Foundation, яка займається темою ВІЛ/СНІД у 39 країнах світу.