З 18 по 28 вресня у Петербурзі пройде культурно-просвітницький міжнародний ЛГБТ-фестиваль «КвірФест», повідомляє російське інтернет-видання Собака. Ключовою тема заходу цього року стане мистецтво різних груп людей, які не бояться бути «іншими». На різних майданчиках міста художники «Маніфести-10» та куратори російських та зарубіжних квір-проектів проведуть дискусії, лекції та майстер-класи про виховання толерантності в дітях, самоідентичность та ранньорадянську гомосексуальну субкультуру. Також на фестивалі очікується перформанс «Ми чоловіки», який представить танцювальна студія IDAN SHARABI з Ізраїлю. Крім того, в рамках «КвірФеста» покажуть фотовиставку Тетяни Виноградової, а на закритті планується виступ шведської співачки Дженні Уїлсон.

“Кожен, хто вірить, що всі люди незалежно від релігії, кольору шкіри, національної приналежності та сексуальної орієнтації мають однакові права, зможуть зустрітися як для обговорення проблем та шляхів їх вирішення, так і для того, щоб добре провести час і відпочити в доброзичливій, позбавленої забобонів обстановці серед однодумців і друзів», – зазначають організатори фестивалю «КвірФест».

Відзначимо, що цілями фестивалю квір-культури є створення майданчика для об’єднання представників квір-мистецтва, боротьба зі стереотипами та дискримінацією, створення суспільства, вільного від ксенофобії, расизму, сексизму та гомофобії. Фестиваль проводиться правозахисною ЛГБТ-організацією «Вихід» з 2009 року.