На День святого Валентина 13 пар вперше в Японії оскаржують заборону одностатевих шлюбів, пише theБабель із посиланням на The Guardian.

Вони подали позови 14 лютого проти уряду і вимагають відшкодувати по 1 млн єн ($9 тис.) на людину за те, що їм відмовлено в тих же юридичних правах, що і в гетеросексуальних пар.

«Чому в нас навіть немає простого вибору, одружуватися, чи ні?» — сказала Йоко Огава, яка разом зі своєю коханою вже 25 років. 

Японія є єдиною країною з «великої сімки». Конституція Японії передбачає, що «шлюб повинен укладатися тільки за згодою обох статей», а уряд каже, що це означає, що одностатеві шлюби «не передбачені» в конституції або цивільному праві.

Але адвокати позивачів та інші експерти-юристи це заперечують і кажуть, що в конституції немає нічого, що забороняло б одностатеві шлюби. Вони стверджують, що формулювання післявоєнної конституції 1947 року потрібне тільки для того, щоб забезпечити рівність між подружжям і запобігти примусовим шлюбам.

У 2015 році Токіо почало видавати символічні «партнерські» сертифікати одностатевим парам. Але вони не мають юридичної сили в усій країні, а це означає, що партнерам можна заборонити відвідувати близьких у лікарнях або, наприклад, відмовити в оренді.

У січні в Японії провели опитування, яке показало, що майже 80% японців у віці від 20 до 59 років підтримують легалізацію одностатевих шлюбів.