Мистецтво проти гомофобії: разом з німецькою мисткинею запоріжці та запоріжанки підтримали КиївПрайд2016 креативним флешмобом

29 травня та 1 червня Запоріжжя стало у 2016 році другим містом туру креативних протестів німецької художниці Наомі Лоуренс.

«Наомі — надзвичайно світла та творча особистість, — відмічає директор Гендер Зед Ростислав Мілевський. — До Запоріжжя вона привезла не тільки свої експертні знання, а й неймовірну енергетику та запал, якими охоче ділилася з присутніми, а тому одразу закохала в себе публіку».

Націлені на якісний результат, учасниці та учасниці розпочали з підготовки до серії майбутніх флешмобів. Тож першого дня усі долучилися до міні-тренінгу, на якому зацікавлені запоріжці та запоріжанки розглянули приклади позитивних та негативних протестів, що проходили у різних країнах — порівняння дозволило спланувати акцію на підтримку КиївПрайду2016 якнайкраще та детальніше.

Після обговорень для проведення флешмобів у Запоріжжі було визначено дві локації: каскад фонтанів «Веселка» та «Годинник закоханих» на бульварі Шевченка. Такий вибір невипадковий: ці місця є найбільш людними та асоціюються із Запоріжжям не лише у жителів міста.

KPIT7bCKvIMНеодмінний атрибут креативних протестів — мандрівна парасолька кольорів веселки, яка символізує безпеку та захист від гомофобії, — також завітала до Запоріжжя.

«Загалом у креативних заходах взяло участь близько тридцяти чоловік, що дає привід для втіхи. Зацікавленість та цілеспрямованість запорізьких активістів і активісток збільшується від акції до акції», — прокоментував координатор Запорізького Queer Home’у Олександр.

«У той час, коли навколо КиївПрайду2016 відбувається скільки спекуляцій, коли поширюється суперечлива ​​інформація, а організатори докладають неймовірні зусилля у підготовці як Прайд-тижню, так і Маршу Рівності, — у цей момент саме час проявити солідарність та продемонструвати підтримку», — зауважує Ростислав Мілевський.

[scrollGallery id=39]