12 липня двоє запорізьких дівчат вступили у імпровізований шлюб. Церемонія відбулася на базі нещодавно заснованого Запорізьким обласним благодійним фондом “Гендер Зед” Queer Home’у.

— Ми познайомилися більше року тому і дуже полюбили одна одну. Як у багатьох закоханих, у нас виникло бажання створити власну сім’ю, але, на превеликий жаль, законодавство України поки що не передбачає союзу або шлюбу для одностатевих пар, — розповідає одна з дівчат. — Дуже неприємно усвідомлювати, що наш союз не може бути легалізований. Ми не можемо жити без утисків на відміну від гетеросексуальних пар.

Її думку продовжує друга з молодят:

— Нещодавня легалізація одностатевих шлюбів у Сполучених Штатах підняла нам настрій та додала оптимізму, ми вирішили влаштувати наше справжнє квір-весілля. Не дивлячись на те, що у нас поки не було можливості вступити в союз або шлюб на законодавчому рівні, але для мене, моєї дівчини та наших друзів це була по-справжньому серйозна та вагома подія, — розповідає вона. — Якби весілля відбувалося в умовах легалізації, то від прийнятого рішення вступити в шлюб ми б не відмовилися, настільки для нас це весілля було справжнім та вагомим.

За винятком штампів у паспорті, квір-весілля геть нічим не відрізнялося від офіційних рагсових церемоній: каблучки, свідки, музика, ведучий, підписи та навіть свідоцтво — дівчата та гості отримали купу незабутніх вражень.