До дня боротьби зі СНІДом у Запоріжжі відкрили меморіальний знак «Червона стрічка» у сквері на перехресті вул. Верхня та пр. Соборний.

Ініціатори встановлення пам’ятника – БО «Мережа 100% життя», які вже більше 10 років висаджували червоні троянди на місці сьогоднішнього меморіалу. Голова правління «Мережі 100% життя. Запоріжжя» Ігор Литвин розповів, що громадський бюджет нашого міста приймали заявки на ініціативи від запоріжців. Проект стрічки був підтриманий містом, хоча не набрав більшості голосів. За словами Ігоря ця ідея не потребувала багато коштів та має соціальну значущість. Слоган, який відображений у меморіалі: «ВІЛ небезпечний, поки ти про нього не знаєш»:

«Давно хотіли щоб було таке місце, де збиралися всі охочі 1 грудня. Пам’ятний знак нагадує про те, що досі існує проблема ВІЛ-інфекції і вона серйозна. Від ВІЛ/СНІДу ще вмирають в нашій країні. Звичайно, про це не кричать, як звіти із фронту. Якби про це говорили кожен день, то проблема була б видима. А вмирають тільки від не знання, лише тому що не знаю, що мають ВІЛ-статус».

Меморіальний знак знаходиться в центрі перекопаної клумби у вигляді стрічки. Ігор зізнається, що уявляв пам’ятник гарніше та масштабнішим. Однак співробітнику його організації Олексію Проценко здається, що строгість та скромність знаку – це необхідність:

«Ідея актуальна, кожен запорожець, який буде проходити по парку буде актуалізувати для себе інформацію про важливість проблеми ВІЛ-інфекції. Наше суспільство мало обізнане в питаннях ВІЛ/СНІДу. А це символ, який може підштовхнути суспільство дізнатися більше про ВІЛ і бути більш поінформованим».

На офіційне відкриття меморіалу прийшли журналісти, представники громадських організацій та небайдужі жителі міста, яким не завадила погана погода. Олександр Витвіцький, замдиректора ЗОБФ «Гендер Зед», підтримує колег в їх ідеї відкрити знаку:

«Дане місце є досить символічним для пам’ятника, бо протягом багатьох років тут висаджується клумба у вигляді червоної стрічки. Думаю тепер це стане ще більш значущим місцем і буде нагадувати всім перехожим про те, що ВІЛ інфекція може торкнутися кожного».