24-річна Леглонололо Мачаба стане першою транс*персоною, яка братиме участь у національному конкурсі краси “Міс Південна Африка”. Про це повідомляють Букви із посиланням на міжнародне агентство Reuters.

Учасниця каже, що хоче надихнути людей на краще ставлення до представників/ниць ЛГБТ-спільноти. Мачаба змагається за титул “Міс Південна Африка”, який доступний для транс*персон лише з 2019 року.

“Бути першою — це трохи приголомшливо, і я також стурбована тим, що люди тепер знають, що я транс*жінка”, – заявила Мачаба.

Південно-Африканська Республіка на сьогодні є єдиною африканською країною, де легалізовані одностатеві шлюби. Люди можуть змінити свою стать в національному реєстрі народження. Однак насильство проти представників/ниць ЛГБТ у Південній Африці досі триває. Лише цього року внаслідок нападів загинуло понад 10 осіб. Мачаба очікує, що на неї вішатимуть соціальні ярлики за те, що вона зосереджує увагу на проблемах, з якими стикаються транс*персони. Однак вбивство близької подруги на ґрунті ненависті дало їй сили боротися.

“Я тут, щоб боротися за свою спільноту, не обов’язково фізично, а словами. Для мене, як транс*жінки, багато означала б перемога на “Міс Південна Африка”, але я також вважаю, що це багато означало б для квір-спільноти в Південній Африці. Це показало б, що Південна Африка руйнує кордони”, – сказала вона.