Сьогодні активісти Amnesty International передали Президенту близько 25000 підписів під петицією із закликом вжити негайних заходів для припинення тортур та безкарності міліції в Україні. Підписанти петиції пропонують вирішення проблеми шляхом створення незалежного органу з розслідування злочинів міліції.

Активісти організації розкрили свою точку зору за допомогою творчої інсценізації, розмістивши навпроти Адміністрації Президента символічну клітку з затриманими, в той час як актори-міліціонери продемонстрували приклади жорстокого поводження. Група людей зі щитами, на яких містилися вимоги петиції, захистила жертв від знущань.

Після цього міліціонери-злочинці були поміщені в ту ж клітку «слідчим Державного бюро розслідувань». Цим активісти продемонстрували, як створення такого органу допоможе подолати зловживання з боку працівників міліції.

Разом із петицією активісти Amnesty International також передали Президенту відкритого листа, підписаного провідними українськими неурядовими організаціями, із закликом до створення Державного бюро розслідувань відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу та наділення його повноваженнями незалежного органу для розслідування скарг на зловживання з боку міліції.

«Сьогоднішня акція наочно демонструє, що люди в Україні вкрай занепокоєні злочинністю в лавах міліції. Ні громадські організації, ні звичайні громадяни не збираються чекати допоки жертвами міліції стануть їх родичі, друзі або вони самі», – сказала Руслана Панухник, активістка, що взяла участь в акції.

У жовтні 2011 року Amnesty International оприлюднила доповідь «За відсутністю складу злочину: Ціна безкарності міліції в Україні», у якій задокументовані чисельні правопорушення працівників міліції в Україні. Протягом року організація проводить кампанію проти тортур в Україні. Amnesty International наголошує на тому, що влада зобов’язана створити незалежний орган, який ефективно і неупереджено розслідуватиме всі випадки застосування тортур або інших видів жорстокого поводження працівниками міліції.

“Прокуратура не є ефективним і незалежним інструментом для розслідування злочинів з боку міліції. Занадто часто вони виявляються причетними до порушень прав затриманих або в тісному зв’язку з міліціонерами, справи яких вони повинні розслідувати”, сказала Тетяна Мазур, виконавчий директор Amnesty International в Україні.

“В нашій доповіді чітко задокументовані ці зв’язки. Очевидно, що Україні потрібна принципово нова система для розслідування злочинів з боку міліції. Заснування Державного бюро розслідувань відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу є чудовою можливістю для створення такої системи. “

В той час, як справи Якова Строгана, Сергія Фесика, Фірдовсі Сафарова, Світлани Помиляйко та Ігоря Індило не розсідлуються належним чином, з кожним днем з’являються нові випадки правопорушень з боку працівників міліції. Так, Михайло Бєліков, жертва жорстокого побиття та зґвалтування під час проведення чемпіонату Євро 2012 у Донецьку, ще досі не добився справедливості. А двоє міліціонерів, причетних до скоєння правопорушення, досі працюють в міліції на своїх посадах.

Источник: http://www.amnesty.org.ua/node/309