Представники українського ЛГБТ-співтовариства брали участь у масових акціях на Майдані Незалежності в Києві без будь-якої символіки. Про це під час прес-конференції заявила співголова «Ради ЛГБТ-організацій України» Олена Шевченко, пише forUm.

«Хочу звернути увагу, що ЛГБТ-співтовариство з самого початку Євромайдану бере участь у всіх подіях. Але було прийняте рішення про те, що ми прийшли без символіки, без політичної символіки, без будь-якої іншої. Тому позиція ЛГБТ-спільноти України і надалі є послідовною. Ми не брали з собою райдужні прапори, ми не виходили з нашою символікою. Але ми неодноразово брали участь у народних віче, ми виходили на протести з нашими гаслами. Ми виступаємо за права людини, за рівність, за свободу від дискримінації ЛГБТ-спільноти», – повідомила Шевченко.

«Ми проти будь-яких спекуляцій щодо так званих «європейських цінностей». Для нас європейські цінності – це загальнолюдські цінності. Йдеться про свободу, про рівність, про заборону дискримінації за будь-якими ознаками, в тому числі за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності», – підкреслила вона.

При цьому Шевченко заявила, що виступає проти провокацій і спекуляцій, пов’язаних з перебуванням представників ЛГБТ-спільноти на Майдані.