Організаційні комітети ЗапоріжжяПрайду, ХарківПрайду та КиївПрайду випустили спільну заяву. В ній вони підтримали прагнення білоруського народу до чесних виборів.

 

«Ми, прайди України, КиївПрайд, ЗапоріжжяПрайд та ХарківПрайд, висловлюємо свою підтримку білоруському народу. Ми солідарні із активістками та активістами громадянського суспільства, які цими днями вийшли на вулиці своїх міст задля свободи та побудови демократичної держави Білорусь.

Право на мирні зібрання – є основоположним для вільного суспільства. Воно прописано у Конституції України та затверджене українським народом, зокрема, під час Майдану 2014 року. Українські прайди також є мирним правозахисним зібранням за права людини для ЛГБТ+ спільноти. Отже, ми розуміємо важливість мирного протесту, як вияву громадянської позиції.

Сьогодні ми схвильовані агресивними діями білоруської влади та засуджуємо політичні репресії і спроби придушити мирний протест.

Ми, прайди України, вимагаємо від білоруської влади припинити вуличне насильство проти своїх громадян та громадянок, розслідувати злочинні накази та дії посадових осіб та встановити відкритий діалог між білоруським народом та владою. Ми вимагаємо від української влади засудити насильство проти мирних протестуючих у Білорусі».

Нагадаємо, після оголошення попередніх офіційних результатів виборів у Білорусі кілька днів тривають протести. Силовики і ОМОН затримали тисячі людей. Одна людина загинула під час демонстрацій.