23-річний солдат контрактної служби Збройних сил України заявив, що співслужбовці вкрали його приватні фото і цькують його через сексуальну орієнтацію. Про це пише Громадське.

Військовий служить за контрактом у ЗСУ в Одеській області. Чотири місяці тому його відправили на бойове чергування до Запорізької області, де й трапився інцидент. Хлопець розповів, що 14 листопада один зі співслужбовців попросив у нього телефон, щоб зателефонувати рідним. Але виявилося, що натомість він нишпорив пристроєм.

Військового покликали до кімнати, де були шестеро його співслужбовців. Вони показали фото та скриншоти листувань солдата, з яких було зрозуміло, що він гей. Щоб його відпустили, юнак запропонував купити строковикам декілька блоків сигарет, але ті, за його словами, почали вимагати горілку та «накрити поляну». Натомість контрактник звернувся до командування.

Наразі хлопця відселили. Солдат заявив, що побоюється за своє життя.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова просить міністра оборони взяти під особистий контроль питання розслідування інциденту, зокрема щодо дій командира батальйону.