Опитані громадяни України найбільш позитивно (37,1%) сприймають представника ЛГБТ-спільноти як туриста і лише 4% – як близького друга, свідчать дані соціологічного дослідження компанії Seetarget. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними опитування, презентованого в понеділок, лише третина українців не готова приймати у своєму житті представника ЛГБТ.

Найбільш позитивно респонденти сприймають окремого представника ЛГБТ, якщо він буде туристом (37,1%), трохи менше ніж третина, якщо громадянином України, 14,8% – колегу по роботі, а 13,8% – сусіда. Лише 4,1% українців готові прийняти представника ЛГБТ як близького друга або члена сім’ї (1,1%).

Респондентів також запитали, як вони ставляться до “закону про заборону пропаганди гомосексуалізму”, і 70,8% відповіли, що ставляться позитивно, 12,5% – негативно, 11,6% відповіли, що їх це не цікавить, 5,1% не змогли визначитися з відповіддю.

Крім того, 85,3% опитаних українців негативно сприймають дозвіл на укладення одностатевих шлюбів, 7,3% – позитивно, 7,4% не змогли нічого про це сказати.

На запитання, чи мають право гомосексуальні громадяни виховувати та/або усиновляти дітей, 67,6% респондентів відповіли “ні, в жодному разі”, 4,3% опитаних вважають, що вони “повинні мати таке право”, 18,1% – що мають бути винятки (індивідуальний розгляд), 9,5% не змогли визначитися з відповіддю.

Соціологічне дослідження було проведене компанією Seetarget із 1 по 6 грудня. Опитування було проведене методом особистого інтерв’ю (face-to-face) в усіх областях України, окрім АР Крим, Донецької та Луганської обл. Загалом було опитано 1207 респондентів. Похибка вибірки становить не більше ніж 1,7-2,9% залежно від співвідношення змінних.