Один день, а саме — 14 березня — об’єднало у місті Запоріжжі 27 учасників та учасниць «Шкіл Толерантності». Журналісти та журналістки, психологи та психологині, соціальні працівники та працівниці, які працюють з представниками ЛГБТ спільноти, ВПЛ та людьми які живуть з ВІЛ, тепер дізналися про шляхи подолання професійного вигоряння.

Одноденний тренінг «Профілактика емоційного вигорання» став результатом співпраці у рамках проектів, що реалізуються Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» спільно із Запорізькою обласною громадською організацією «Взаємодія», за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Фасилітаторкою тренінгу стала відома психологиня, психоаналітик Ірина Куратченко.

Як відомо, терміном «вигоряння» позначають емоційне виснаження, яке може тягти за собою особистісні зміни в сфері спілкування з людьми.

— Причиною вигоряння може бути конфлікт між наявними у людини ресурсами та вимогами, що пред’являються до неї/нього. Синдром вигоряння — це комбінація професійних, особистісних, організаційних чинників. Тому так важливо займатися профілактикою емоційного вигорання, — зазначила Ірина Куратченко.

Під час тренінгу, який проходив у форматі супервізії, учасники та учасниці використовували такі методи як мозковий штурм, рефлексія, зворотній зв’язок та вправи з метафоричними картами.

Ключовими питаннями тренінгу стали:

— аналіз власного емоційного стану;

— діагностування професійного вигоряння;

— визначення причини, джерела вигоряння;

— пошук внутрішніх ресурсів;

— інструменти для роботи з емоційним станом;

— розвиток самоспостереження та рефлексії.