З 24 по 26 червня в одному з готелів міста Запоріжжя пройшов тренінг «Школа Толерантності з питань ЛГБТ» для студентства факультетів журналістики та вже практикуючих медійників та медійниць. Організатором триденного тренінгу традиційно виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» у співпраці з громадською організацією «Спілка молодих незалежних журналістів». Вагому підтримку при проведенні тренінгу надав німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

До участі у заході залучилися як мешканці та мешканки Запоріжжя, а так само й інших міст України — Дніпра, Львова, Маріуполя, Кременчука та Києва. Загалом у «Школі толерантності» взяли участь понад 15 майбутніх та нинішніх працівників та працівниць медіа.

У програмі тренінгу учасників та учасниць очікувало збалансоване поєднання як теоретичних студій, так і практичних завдань на такі теми, як: базова інформація стосовно ЛГБТ; стереотипи щодо представників та представниць ЛГБТ; роль ЗМІ у формуванні образу гомосексуалів/гомосексуалок та трансгендерів/трансгендерок; проблема гомофобії та мови ненависті у медіа; науковий погляд на гомосексуальність та трансгендерність. Ці та інші питання учасникам та учасницям тренінгу розкривали досвідчені тренерки Наталя Виговска та Анастасія Медко.

Як і у багатьох попередніх «Школах Толерантності», учасники та учасниці тренінгу мали змогу налагодити відкритий діалог з реальними представниками ЛГБТ та отримати відповіді на будь-які власні питання. Цього разу «Живою книгою» тренінгу став молодий хлопець-гей, який повноцінно брав участь у тренінгу усі три дні.

83pwurS9KucПо завершенні тренінгу дехто з учасників та учасниць поділився враженнями у соцмережах.

«Бывают такие моменты, когда в один момент забиваешь на все и заполняешь анкету на “какой-то” тренинг, просто для того чтобы вырваться из своей привычной жизни», — пише на своїй сторінці Ілона з Запоріжжя. — «Но когда ты приезжаешь на место, осознаешь, что в твоей жизни никогда уже не будет места стереотипам. И «Школа Толерантности» стала для меня именно такой. Новые знакомства, друзья, разрыв шаблонов, принятие и понимание определенных вещей. Спасибо всем за отличное наполнение тренинга и настоящую командную работу!».

Так як дехто з учасників та учасниць тренінгу відвідали Запоріжжя вперше, організатори заохотили всіх екскурсією до візитної картки міста — історико-культурного комплексу «Запорізька Січ».

p