У перші осінні дні – з 4 по 5 вересня на одному з майданчиків у місті Запоріжжі відбулася «Школа Толерантності з основ консультування ЛГБТІ-підлітків» для шкільних психологів та психологинь. Залучившись підтримкою однієї з найстаріших ЛГБТ-організацій світу – COC Netherlands – організаторами заходу у рамках програми «Allies in Action» виступила команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед».

Цього разу до участі у «Школі Толерантності» долучилися практичні психологи та психологині, що працюють за фахом у школах різних регіонів України – на Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Рівненщині, Херсонщині та у Запоріжжі.

Під керівництвом досвідчених психотерапевтів/ок, у інформаційному блоці учасники та учасниці тренінгу розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТІ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, наукового погляду на феномен гомосексуальності і трансгендерності. Окремим питанням у теоретичній частині тренінгу було вживання коректної лексики стосовно вищезгаданих груп людей.

У доповнення до теоретичної частини, учасники та учасниці виконали низку практичних завдань, під час чого оволоділи навичками консультування ЛГБТІ-дітей.

Сюрпризом цього тренінгу стала театралізована вистава «Чат» волонтерської команди «Гендер Зед». А після спектаклю відбулося жваве спілкування із «Живими книгами», де присутні психологи та психологині мали змогу налагодити відкритий діалог з ЛГБТІ-людьми. Невимушене спілкування допомогло учасникам та учасницям ще більше зрозуміти, через які проблеми доводиться проходити ЛГБТІ-дітям у процесі дорослішання.

По завершенню тренінгу усі учасники та учасниці заходу отримали сертифікати про участь у тренінгу.