Після того, як до влади в Афганістані прийшли бойовики ультрарадикального ісламістського руху “Талібан”, представники ЛГБТ-спільноти активніше почали стикатися із переслідуванням, побиттям та сексуальним насильством. Про це пише сайт ZMINA.

Інформація з’явилася у звіті, який опублікували правозахисна організація Human Rights Watch та неурядовий центр захисту ЛГБТК+ людей OutRight Action International.

“Люди, які не відповідають жорстким гендерним нормам в Афганістані, стикаються зі все більш безвихідною ситуацією та серйозними загрозами своєї безпеки та життя під владою Талібану. ЛГБТК-афганці виявилися найбільш уразливою групою серед постраждалих“, – зазначили в Human Rights Watch.

За даними правозахисників, із серпня 2021 року в країні зафіксовано майже 60 випадків цілеспрямованого насильства проти представників ЛГБТ. Багато постраждалих повідомили, що прихід талібів до влади знищив їхнє життя. “Ми розмовляли з афганцями, які пережили групові зґвалтування, напади або переслідування їхніх родичів, і вони не мають надії, що державні установи захистять їх. Представники ЛГБТ, які хочуть втекти з країни, мають небагато хороших варіантів; більшість сусідів Афганістану також криміналізують одностатеві стосунки. Важко переоцінити, наскільки руйнівним і жахливим було повернення правління Талібану для ЛГБТ-афганців“, – сказав Дж. Лестер Федер, старший науковий співробітник, який долучився до звіту.