Скотт Джонсон і його брат Стів, 1980-ті

Через 32 роки, здається, підійшла до фіналу історія розслідування вбивства 27-річного студента-математика Скотта Джонсона. Раніше вважалося, що він загинув через власну необережність або наклав на себе руки, але близькі і друзі ніколи не вірили в цю версію і домоглися справедливості. Цю історію з посиланням на ВВС оповідає TJournal.

Оголене тіло 27-річного студента Кембриджу Скотта Джонсона було знайдено біля підніжжя скелі в передмісті Сіднея Менлі в грудні 1988 року. Поліція оголосила це самогубством.

Проте, додаткове розслідування 2017 року, розпочате на вимогу близьких, які ніколи не вірили у версію з самогубством, прийшло до висновку, що Скотт, можливо, став жертвою злочину на грунті ненависті до гомосексуалів. І що в 1980-х роках на пляжах Сіднея сталася ціла серія таких злочинів.

У грудні 2018 роки брат жертви Стів Джонсон, мільйонер і один з піонерів Інтернет-технологій, пообіцяв 1 млн австралійських доларів ($ 720 000) за інформацію, яка може допомогти розкрити вбивство 27-річного Скотта Джонсона. Пізніше суму подвоїли до 2 млн.

Це призвело до прориву в справі і затримання 49-річного Скотта Прайса. Він був арештований в своєму будинку в Сіднеї у вівторок 12 травня. Йому відмовлено в заставі, завтра він з’явиться перед судом.

Не дивлячись на те, що нам треба буде пройти довгий шлях в судовому процесі, слід визнати, що якби не рішучість сім’ї Джонсонов… ми ніколи б не дізналися, що сталося насправді“, – сказав Мік Фуллер, співробітник поліції Нового Південного Уельсу.

В кінці 2017 року 88 смертей, що сталися з 1976 по 2000 рік в Новому Південному Уельсі, Австралія, офіційно визнані злочинами на грунті ненависті.