Приморський суд Одеси визнав винним 25-річного уродженця Чернігова Владислава М. у пограбуванні чоловіка, якого зловмисник знайшов через сайт знайомств для геїв. Суд призначив злочинцю покарання у вигляді п’яти років позбавленні волі, але встановив іспитовий строк на два роки. Судовий процес тривав понад 9 місяців, і весь цей час підозрюваний перебував у слідчому ізоляторі, повідомляє Ізбірком із посиланням на громадську організацію Прожектор. Окрім того, суд зобов’язав зловмисника відшкодувати майнові збитки та моральну шкоду позивачу в сумі 10 тисяч гривень.

Ще рік тому чоловік познайомився із одеситом, який шукав хлопця на сайті знайомств для геїв. Після нетривалого листування з парубком, який проявив зацікавленість у спілкуванні, вони вирішили разом повечеряти. Чоловіки домовилися про зустріч. Владислав завітав до нього, представившись Олександром. Перший вечір нові знайомі провели у необтяжливій бесіді під алкогольні напої, після чого гість залишився на ніч на окремому ліжку. Потім новий знайомець зачастив до одесита, ночував у нього й навіть відпочивав у компанії друзів господаря квартири.

В день грабежу, 24 січня 2020 року, Владислав поводив себе якось дуже дивно.

«На нього це не було схоже: він сварився з кимось по телефону, імітував паніку, кидався речами і погрожував мені, після пішов з дому, прихопивши речі із шафи, а на виході відібрав у мене смартфон» — згадував на суді потерпілий.

Перше судове засідання за даним кримінальним провадженням відбулося 20 травня 2020 року. На той час, за інформацією потерпілого, Владислав ошукав чимало геїв за такою ж самою схемою. Слід зазначити, що подібні випадки є досить поширеним явищем. Справжню кількість постраждалих від злочинів проти ЛГБТ-людей на тлі подібних знайомств важко оцінити, бо зазвичай потерпілі бояться звертатися до поліції через недовіру до державних органів та можливість розкриття інформації про себе широкому загалу.